10 mīti

Mīts #3: Svešvalodas apguvei ir nepieciešami vairāki gadi. Dažu mēnešu laikā neko nevar iemācīties!


Atspēkojums: Sava daļa taisnības šajā uzskatā ir - valodas apguve ir nebeidzams process. Pat tad, ja esi mācījies itāļu valodu vairākus gadus un dzīvojis Itālijā, jebkurā brīdī vari saskarties ar jaunu un nezināmu vārdu. Tieši tāpat var gadīties arī dzimtajā valodā, jo jebkura valoda ir dzīva - tā nemitīgi attīstās un mainās, un to nekad nebūs iespējams pārzināt pilnībā (ne jau velti mēdz teikt "mūžu dzīvo, mūžu mācies")!
 
Taču tas nebūt nenozīmē, ka mācīties jaunu valodu vien dažus mēnešus ir bezjēdzīgi! Gluži pretēji - pat ļoti īsā laikā ir iespējams sasniegt lieliskus rezultātus, viss atkarīgs no tā, KĀ (t.i., cik intensīvi un ar kādu pieeju) šajos pāris mēnešos valoda tiek apgūta. Protams, ja itāļu valodas apguvei veltīsi vien pāris mācību stundas nedēļā, ar pāris mēnešiem būs par maz, lai spētu itāliski pateikt vairāk nekā tikai dažas ceļotājiem noderīgas pamatfrāzes. Lai īsā laikā gūtu ievērojamus panākumus, valodas apguvei ir jānododas ar visām piecām maņām - papildus nodarbībām ar pieredzējušiem pasniedzējiem, apgūtais ir praktiski jāliek lietā - klausoties itāļu mūziku mašīnā, brīvos brīžos skatoties filmas un video itāliski vai lasot rakstus un grāmatas par sev interesējošām tēmām. Pēc iespējas biežāk un bezbailīgāk liekot lietā mācību stundās apgūto, jau pēc dažām nedēļām Tavā rīcībā būs plašs itāļu vārdu un frāžu krājums, ko spēsi izmantot praktiskās ikdienas situācijās!
 
Daži praktiski padomi pēc iespējas ātrākai itāļu valodas apguvei: netiecies pēc izcilības (perfekcionisms ir šķērslis valodas apguvē, jo bailes kļūdīties neļauj runāt); pēc iespējas biežāk praktizē apgūto - runā, skaties, klausies itāļu valodu; nedomā par gramatikas likumiem, bet gan par valodas praktisko lietojumu, un, galvenokārt, iegrimsti itāļu valodā ar visām maņām! :)
 
Ja vēlies apgūt itāļu valodu, bet aizņemtība neļauj itāļu valodai pievērsties biežāk nekā vien pāris stundas nedēļā - nepadodies! Iepazīsti itāļu valodu L'ITALII skolā, itāļu valodas nodarbībās un praktiskos kultūras pasākumos! Pat ja ceļš uz panākumiem būs garāks un aizņems vairāk laika, pat ļoti reta itāļu valodas nodarbību apmeklēšana atver durvis uz jaunu kultūru, sniedz papildus motivāciju un ļauj palēnām iekļaut itāļu valodu ikdienas dzīvē!

 

Mīts #2: Lai iemācītos valodu, galvenais ir apgūt gramatiku. Bez tās nav iespējams runāt!


Atspēkojums: Kā mazi bērni iemācās savu dzimto valodu? Iegaumējot darbības vārdu locīšanas tabulas un citus gramatikas likumus vai vienkārši atdarinot to, ko un kā saka ģimenes locekļi? Tieši tāpat tiek veiksmīgi apgūta jebkura svešvaloda - bezbailīgi liekot lietā no vietējiem dzirdētās frāzes un jaunapgūtos vārdus! Gluži tāpat kā dzimtajā valodā, ar laiku, pavisam dabiski un bez īpašas piepūles, gramatika pie mums "atnāks pati"!

Valodu pasniedzēji apliecina, ka pārāk agrīna un liela koncentrēšanās uz gramatikas likumiem nevis palīdz, bet gan traucē valodas apguvē, jo rada studentos tieksmi būt perfekcionistiem, bailes kļūdīties un apmulsumu izņēmumu priekšā. Šī iemesla dēļ var rasties bailes runāt, taču, ja vien neesi profesionāls lingvists, valodas apguves mērķis ir tieši tas - šajā valodā runāt, nevis spēt izskaidrot tās gramatiku! Mēs mācāmies itāļu valodu, lai varētu tajā komunicēt ar itāļiem un orientēties, atrodoties Itālijā, un tas viss ir izdarāms bez perfektām gramatikas zināšanām. Turklāt, aktīvi runājot un ar visām maņām iegrimstot itāļu valodā, arī tās gramatika ar laiku kļūs saprotama pati no sevis - savā dzimtajā valodā taču mēs spējam runāt gramatiski pareizi, pat nepārzinot visus gramatikas likumus, vai ne!?

Protams, kārtīgās valodas studijās bez gramatikas neiztiksim, taču ir jāatcerās, ka gramatika nav valodas apguves sākumpunkts, bet gan tikai viena no pieturām. Visu dabisko valodu sākumpunkts ir praktisks to lietojums, gramatika ir radusies vēlāk ar mērķi šo lietojumu izskaidrot!

Ja esi gatavs ienirt itāļu valodā, nāc un mācies itāļu valodu L'ITALII, kur profesionāli pasniedzēji Tev ļaus ātri un veiksmīgi sākt runāt itāļu valodā, lieki un pārsteidzīgi nebiedējot ar gramatikas likumiem!

Mīts #1: Esmu par vecu, lai iemācītos jaunu valodu!


Atspēkojums: Nav noslēpums, ka mazi bērni ļoti ātri un bez īpašas piepūles var iemācīties svešvalodas, taču tas nebūt nenozīmē, ka vēlāk tas vairs nav iespējams! Jebkurš vecums ir īstais, lai iemācītos kaut ko jaunu!

Patiesība ir tāda, ka bērni un pieaugušie valodas mācās atšķirīgi. Bērnu priekšrocība ir tā, ka viņi ir kā baltas lapas - viņi nezina, kas ir gramatika, viņiem nav nekādas apziņas par pareizu vai nepareizu izrunu un viņi nebaidās kļūdīties! Taču arī pieaugušajiem ir spējas, kas maziem bērniem nepiemīt - lielāks gribasspēks, spēja koncentrēties ilgāk un labāk, kā arī izturība ilgstoši un atkārtoti pievērsties vienai nodarbei. Šādas spējas valodu apguvē ir neaizstājamas, līdz ar to, viss, kas jādara, lai sasniegtu izcilus rezultātus, ir jāspēj pārvarēt pieaugušajiem raksturīgā tieksme sekot gramatikas likumiem un visus valodas aspektus "kārtot pa plauktiņiem", kā arī jāmet kauns pie malas un jāuzdrīkstas kļūdīties! Mācoties jaunu valodu, kad bērnības dienas jau sen ir pagājušas, ir jāatgūst bērnišķīgais prieks un vieglprātība, kas ļauj ar valodu spēlēties, neuzdodot pārāk daudz jautājumu!

L'ITALII itāļu valodas skolā var palīdzēt Tev to izdarīt - skatoties uz valodu ar bērna acīm un ar veselīgu devu gribasspēka un izturības, nepiespiestā vidē spēlējoties itāļu valodu veiksmīgi apgūsi pavisam neilgā laikā!