Kur paēst

Runājot par Itāliju, ir neiespējami nerunāt par ēdienu. Tas itāļiem ir svētums - kad reiz sāk ēst, nevar zināt, kad beigs! Paši itāļi nekautrējoties atzīst, ka pusdienas gluži nemanot var pārvērsties par vakariņām! Nav brīnums, ka itāļu ēdieni un ēšanas tradīcijas ir viena no centrālajām tēmām, kas vieno pašu itāļus un arī visus Itālijas cienītājus. Tieši tāpēc L’ITALII iepazīstina ar autentiskām vietām Latvijā, kur var iejusties īsti itāliskā vidē un baudīt itāļu virtuvi visdažādākajās tās izpausmēs.

 

***

La Cantina


Konceptveikals "La Cantina" piedāvā izcilākos itāļu izstrādājumus, kas tiek rūpīgi izvēlēti pēc individuāla pasūtījuma un tiek importēti tieši no ražotāja! Pie mums jūs varat iepirkties kā īstā itāļu veikaliņā! Taču, ja Jūs dodat priekšroku glāzei vīna, varēsiet to baudīt kopā ar vienu no mūsu slavenajiem "tagliere" uzkodu dēlīti, kas iekļauj gaļas un siera selekciju ar plašu  marinējumu klāstu, un tiek vienmēr pasniegts ar svaigi ceptu maizi. Nāc ciemos!
 
La Cantina di Riga offre solo l'eccellenza dei prodotti alimentari italiani, accuratamente selezionati ed importati direttamente dai migliori produttori. Da noi puoi "fare la spesa" come in una vera salumeria italiana. E dopo una giornata di lavoro, perche' non rilassarsi bevendo un bicchiere di vino gustando un dei nostri famosi taglieri: una selezione di salumi, formaggi e sottoli serviti con pane fresco, grissini e lingue di suocera? Vieni a trovarci!
 
  
Dzirnavu iela 57, Rīga
Tel: 27292947
 
 
 

***

Mamma Mia


Šefpavāra Mauricio Terračāno ēdienkarti ir iedvesmojuši gadiem ilgi ceļojumi apkārt pasaulei un tās pamatā ir Vidusjūras apgabala kultūras mantojums. Ēdienkartei izstrādātās receptes ir vienkāršas un iecienītas, un nodrošina siltu un draudzīgu atmosfēru. Tieši tāpēc “Mamma Mia” piedāvātie ēdieni ir raduši iedvesmu Vidusjūras piekrastē un tajos pulsē spilgtas un atsvaidzinošas garšas (kas ir baudāmas arī bezglutēna variācijās)! Īpašu ievērību pelna tādi viegli ēdieni kā zupa, dārzeņi, zivis un gaļa. “Mamma Mia” apliecina savu spēju apvienot tradicionālu Itālijas piekrastes virtuvi ar modernām Vidusjūras kulinārijas tendencēm!

 Mūsu restorāns ir piemērots ģimenēm un piedāvā bērniem tādus gardus ēdienus kā spageti ar tomātu mērci, panētus vistas filejas gabaliņus u.c. Papildus nemainīgajai ēdienkartei nodrošinām mainīgas receptes katrai dienai un īpašus sezonas piedāvājumus!

Mūsu restorānā ir laipni gaidīti visu veidu klienti – gan tie, kuri jau pazīst Vidsjūras virtuvi, gan tie, kas vēlas to atklāt, un tie, kas vienkārši vēlas baudīt veselīgus un garšīgus ēdienus!
Restorāna “Mamma Mia” izpilddirektors Mauricio Terračāno
Il menu dello chef Maurizio Terracciano e influenzato da anni di viaggi globali e ispirato alla "cultura del patrimonio culturale Mediterraneo". I piatti sono proggettati per essere semplici e condivisibili, consentendo un caldo ambiente sociale. Anche il cibo a Mamma Mia prende ispirazione dalla riviera mediterranea, pulsa di sapori luminosi e rinfrescanti con opzioni senza glutine, evidenziamo piatti piu leggeri concentrandosi su piatti deliziosi di zuppa, verdure, pesce e carne. Mamma Mia mette in mostra la capacita' di integrare la cucina costiera italiana con le moderne sensibilita culinarie mediterranee.

Siamo un ristorante adatto alle famiglie con deliziosi piatti per bambini come: spaghetti al pomodoro, chicken goujon, etc. Oltre al menu normale, abbiamo cambi giornalieri e specialita stagionali. Diamo il benvenuto a clienti di qualsiasi tipo, Che potrebbero o meno aver mangiato cibo Mediterraneo prima, ma sono solo Alla ricerca di cibi sani e deliziosi.

Direttore esecutivo Maurizio Terracciano

 
Kr. Valdemāra iela 34-25, Rīga
Tel. 26307986
www: m.me/MammaMiaRestaurantRiga

 

***


Bocca Buona


Bocca Buona – ļauj izbaudīt itāļu “saldo dzīvi” ar visām maņām!
Bocca Buona pamatā ir mūsdienīga, starptautiski atzīta ideja, kas ļauj apmeklētājiem doties patiesi itāliskā ceļojumā, izbaudot siltu atmosfēru un autentiskus ēdienu modernā vidē.
Dažu minūšu attālumā no Kalnciema kvartāla, Bocca Buona stāsta patiesu un aizkustinošu stāstu par Itāliju. Tās virtuve, svaigās sastāvdaļas un mājīgā atmosfēra nodrošina patiesi aizraujošu piedzīvojumu. Svarīga tā daļa ir barjeru atcelšana starp klientiem un apkalpojošo personālu – virtuve un bārs ir pārskatāmi, sniedzot apmeklētajiem iespēju redzēt, kā viņu gardā pica tiek pagatavota viņu acu priekšā. Garie galdi mudina rīkot tikšanās draugu pulkā dienas laikā – krāsainās brokastīs, neformālās biznesa pusdienās vai saldā pauzē, ko papildina klasiska itāļu kafija vai īpaši izvēlēta vīna glāze. Bez tam, Bocca Buona durvis katru svētdienu ir atvērtas arī relaksējošam ģimenes brančam!
Galvenais pavārs: Fabricio Rigeti (Fabrizio Righetti)

Darba laiks: katru dienu 12.00-22.00
Adrese un kontakti: Krogus iela 1, Riga, LV-1048 +371 63 477 783


Bocca Buona - Sperimenta la Dolce Vita con tutti i tuoi sensi
Bocca Buona e` un`idea contemporanea, acclamata a livello internazionale,  che porta gli ospiti a viaggiare attraverso una vera e propria esperienza italiana, fatta di un`atmosfera calda e di cibo genuino, in un`ambiente moderno. A pochi minuti dal quartiere di Kalnciema, Bocca Buona racconta una storia autentica ed emozionante sull'Italia. La cucina, gli ingredienti freschi e l'ambiente accogliente formano un'esperienza coinvolgente. Una parte importante di essa è l'abbattimento delle barriere tra gli ospiti ed il servizio, quindi la cucina aperta ed il bar, danno ai visitatori la possibilità di vedere la loro deliziosa pizza cucinata davanti ai loro occhi. Le tavolate incoraggiano gli incontri tra amici durante tutto il giorno,-  con una colazione colorata; un pranzo d'affari informale o un dolce accompagnato da una tazza di un classico caffè all`italiana o di un vino selezionato. Inoltre, le porte del Bocca Buona sono aperte per un rilassante brunch in famiglia ogni domenica.
Executive Chef: Fabrizio Righetti
Oratio di apertura - chiusura: 12:00 - 22:00 / tutti I giorni
Indirizzo e contatti: Krogus iela 1, Riga, LV-1048 +371 63 477 783
Bocca Buona – pizza, pasta e basta!

***

ĪT IT

Kr. Valdemāra ielā 137 k-1 itāļu pārtikas bodītē - jautra apkalpošana, jo aiz letes saimnieko pats itālis
Gianluigi! Paciemojoties veikalā sajutīsies tā, it kā būtu pabijis Itālijā:) Visi Itālijas produkti ir kvalitatīvi un garšīgi, bez trakā uzcenojuma! Vairāk nekā 120 dažādi vīni, plaša sieru izvēle, svarīgi, ka produkti no ģimenes uzņēmumiem.Facebook profils
Valdemāra iela 137 k 1, Rīga
Tel. 23665725

***

Bekko

Trattoria Bekko tika izveidota, lai Latvijā ienestu daļu Itālijas kultūras un itāļu mājas virtuves tradīcijas. Mēs esam ģimenes uzņēmums, vēlāmies radīt mājīgu un siltu atmosfēru, kā īstā itāļu trattoria. Mēs piedāvājam vienkāršu mājas virtuvi ar gardu pastu un risotto, sierus un dažādu veidu salumi izstrādājumus 100% no Itālijas, pasniegti ir labu vīna glāzi, protams arī itāļu. Mūs varat atrast pašā Cēsu sirdī, vecpilsētā. Max un Baiba.

La Trattoria Bekko nasce per portare una piccola parte della cultura e della tradizione della cucina di casa in Lettonia . Una approccio semplice e famigliare in un ambiente caldo e accogliente come le classiche trattorie Italiane . Non Grandi piatti da chef o da rivista di cucina ma buona pasta , risotti salumi e formaggi 100 % Italiani vi accompagneranno assieme ad un buon bicchiere di vino ovviamente made in Italy . Vi aspettiamo nel cuore del centro storico di Cesis. Max e Baiba.

https://www.facebook.com/bekkocesis/
Rīgas iela 7, Cēsis
Tel. 22454240


***

Luigi Delikateses

Luigi Delikateses ir Itāļu ražotāju pārstāvis Latvijā, visu plašo piedāvājumu klāstu varat redzēt apmeklējot trīs veikalus.
Luigi, vīna ražotāja dēls, raksturo veikalā pieejamo produkciju kā premium quality un izceļ autentiskus rokām gatavotus ēdienus, kuri nav pieejami lielveikalos. Šie produkti varbūt nav paredzēti ikdienai, bet kādai īpašai reizei, vakariņām. Luigi Delikateses sadarbojas ar Latvijas labākajiem restorāniem. "Made in Italy" tiek uzskatīts par augstāko līmeni Latvijā ar plašo sieru, makaronu un antipasti izvēli. Luigi piedāvā īpašo meistarklases, degustācijas, vakariņas par ļoti īpašām cenām! Jaukā un patīkamā gaisotnē varēsiet baudīt īstu itāļu virtuvi, kā arī nobaudīt augstas klases itāļu vīnus. Pārliecināts par savas ģimenes veikumu un ražojumu vīnu augsto kvalitāti - "Montepulciano","Pecorino","Cerasuolo" un "Pinot Grigio". Luigi Delikateses piedāvā ne tikai lieliskus vīnus, bet arī labākās cenas Rīgā!

www.luigidelikateses.com
Tel.  28946219
Tallinas iela 29-31, Rīga, LV-1012
Kr. Barona iela 14-8, Rīga, LV-1050
Baznīcas iela 8, Rīga, LV-1010

 

***

Lazanjas Republika

Laipni lūgti gardēžu republikā! Ja arī tu mīli Itāliju un tās lieliskos ēdienus, tad nāc un pievienojies mūsu pilsoņu pulkam! Lazanjas Republika® ir pirmā Ceļojošā Kafejnīca Latvijā. Pavārs Saverio no Toskānas pagatavos tieši tev gan tradicionālos Itāļu gardumus kā Lazanja Boloņese un Tiramisu, gan arī kaut ko ikdienā neierastu - Lazanja ar lasi un sēnēm vai deserts Zuppa Inglese. Gaidīsim Tevi pavisam drīz Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā  - Lazanjas Republika būs atvērta visiem gardēžiem no 26.novembra līdz 8.janvārim Doma laukumā pretī lielajai eglei. Siltas lazanjas, īsta itāļu karstā šokolāde, neatkārtojamais tiramisu ar itāļu espresso - tas viss un daudz kas cits Tevi sagaida šajā snieganajā sezonā tepat Rīgā!

Sigita&Saverio - 29842181, 27141490
epasts - lazanjasrepublika@gmail.com
Seko mūsu jaunumiem arī Facebook lapā - https://www.facebook.com/LazanjasRepublika


 

***

Casa Nostra

Ienākot Casa Nostra (Mūsu Māja) restorānā, Jūs nokļūstat Itālijā, kur ēdiens un vīns savieno cilvēkus, sniedzot enerģiju un labsajūtu. “Mūsu Māja” ir tikšanās vieta, kur var gan uz ātro iebaudīt autentisku itāļu picu un vīnu, gan ar mieru un mīlestību izvēlēties no ēdienkartes antipasto, primo (pasta, rīsi vai zupas), secondo (gaļa vai zivju galvenie ēdieni), contorni (dārzeņi un salāti) un dolci (deserti).  Ideāla vieta svinībām, intīmām vakariņām vai ģimenes vakariņām. Mēs aicinām visus izjust viesmīlību un jautrību mūsu mājā, Casa Nostra.
Sandra un Adriano  


Elizabetes iela 10b, Rīga
Tālr. 66956609
www.casanostrariga.com***

Sale & Pepe Kafè

Sale & Pepe Kafè atrodas 5 minūšu gājiena attālumā no Latvijas Nacionālās operas, un tā ir pavisam tuvu Itālijas vēstniecībai - tipiskā Vecrīgas ieliņā, Gleznotāju ielā 7. Restorāns piedāvā nobaudīt itāļu tradicionālos ēdienus draudzīgā atmosfērā. Rita un Raffaele rūpējas par to, lai Jūs varētu izjust patiesās itāļu virtuves garšas! Šeit nobaudāmie tagliatelle alla bolognese vai lazaņja ir tikpat garšīgi kā savā dzimtenē, Emilija-Romanja reģionā. Linguine al pesto garšo gluži kā Ligūrijā, bet, ēdot spaghetti alla mollica, jums liksies, ka esat nokļuvis Sicīlijā...

Gleznotāju iela 7, Rīga
Tālr.  67687548
https://www.facebook.com/salepepekafe


 

***

Naples

Restorāns Naples var lepoties ar visu – ar vienu no skaistākajiem Rīgas saulrietiem un saullēktiem – tas atrodas tautā dēvētajā “Rīgas Rivjērā” Andrejsalā, izceļas ar savu līdz sīkumiem pārdomāto urbānisko, bet ļoti raksturīgi itālisko šarmanto interjeru, kas veidots smeļoties iedvesmu no pasaules skaistākajiem, mājīgākajiem nostūriem.
Restorāna ēdienkarte, par kuras rūpīgi sabalansēto izveidi parūpējās augstākās klases internacionālā pavāru komanda, piedāvā itāļu virtuves izmeklētākos ēdienus - pašu roku mīcītas un pēc ekskluzīvākajām itāļu receptēm gatavotās pastas un ravioli; picas, kuras cepas, šķiet, dārgākajā un labākajā krāsnī Latvijā - “Morello Forni”, ko varētu salīdzināt ar augstākās Mersedes klases auto, un citus delikātus un pasaulē iecienītus itāļu ēdienus, kurus gatavo pieredzes un fantāzijas bagātā Naples pavāru komanda. Restorāna piedāvājums ir ne tikai svētki mūsu garšas kārpiņām, bet arī patīkams pārsteigums demokrātisko un racionālo cenu ziņā.
Katru nedēļu tiek piedāvāti arī dažādi pusdienu piedāvājumi un kulinārijas “izvirtības” itāļu stilā, kā reiz – Naples spilgti asociējas ar silto un mājīgo Itāliju, tāpēc arī radies tāds nosaukums.

Andrejostas iela 2k-2, Rīga
Tālr.   25775540
https://www.facebook.com/restaurantnaples/info***

Da Sergio

Mājīgais restorāns un picērija Da Sergio sniegs itāliski svaigu piesitienu Tavai ikdienai. Šeit ir iespējams nobaudīt svaigu pastu, itāļu vīnus un citus itāļu virtuves meistardarbus. Šeit Tu noteikti jutīsi īstās itāļu picas garšas un aromātus, jo picērijā Da Sergio tās tiek gatavotas malkas krāsnī uz dzīvas uguns! Pat Latvijā dzīvojošie itāļi atzīst, ka šī ir vieta, kur nobaudīt visgaršīgākās picas! Kāpēc arī Tev to nepamēģināt!?

Tērbatas iela 65, Rīga
Tālr. 67312777
www.dasergio.lv 

***

Innocent Cafe

Ilgojies pēc tiešām izcila espresso vai rīta cappuccino? Dodies uz Innocent Cafe, kur tiek pasniegta kvalitatīva itāliešu kafijas zīmola Illy kafija.

Blaumaņa iela 34-1a, Rīga
Tālr. 66662364
www.innocent.lv