ITĀLIJA AR MANIIzdota jauna, vēl nebijusi grāmata par Itāliju un itāļiem!
 

Iznākusi aizraujoša grāmata, kas ļauj jebkuram interesentam remdināt savu zinātkāri par itāļu kultūru dažādos tās aspektos!


Grāmatas “Itālija ar mani” autore ir Ieva Smiļģe, kas jau vairākus gadus dzīvo Itālijā (Abruco reģionā), tradīcijām bagātā itāļu ģimenē, un ir pati piedzīvojusi visu to, par ko grāmatā raksta, – sākot ar espresso gatavošanu tradicionālajā itāļu kafijas kanniņā, svaigas pastas gatavošanu kopā ar vīramāti un beidzot ar enerģisku žestikulēšanu un vietējā dialekta izmantošanu! Pati būdama latviete, Ieva piedāvā tieši tos itāļu kultūras aspektus, kas lasītājus varētu visvairāk pārsteigt, mulsināt, aizraut un uzjautrināt! Izlasot Ievas pieredzi, uzzināsiet, piemēram, kāda ir atšķirība starp Romas un Neapoles picu, kā Itālijā tiek svinēts karnevāls un kāpēc itāļi žestikulē!


Tas nav ne tūrisma ceļvedis, ne izsmeļoša enciklopēdija par Itāliju, tā ir grāmata par dažādām itāļu virtuves, valodas, svētku un ikdienas iezīmēm un īpatnībām, ko grāmatas autore pati ir jauši vai nejauši atklājusi. Protams, visu par Itāliju nekad nebūtu iespējams ietvert vienas grāmatas vākos. Turklāt katra pieredze ir subjektīva un atšķirīga, bet “Itālija ar mani” ļauj lasītājiem ieskatīties itāļu ikdienas dzīvē, virtuvē, svētkos un valodā, kā arī mazliet labāk izprast itāļu mentalitāti, dzīvesveidu un pasaules redzējumu. Tā palīdz pārvarēt arī dažus par itāļiem un Itāliju valdošos stereotipus. 


Kā saka Vita Začesta, Itālijas un Šveices latviešu biedrības ALISI priekšsēdētāja: “Grāmata ir brīnišķīga ideja, un to novērtēs gan tie, kas kādreiz bijuši Itālijā, gan tie, kas vēl tikai grasās doties ceļojumā, gan tie, kas vienkārši dzer kafiju savās mājās. Mēs visi atceramies savas pirmās tikšanās reizes ar itāļu kultūru – tik daudz pārsteigumu un brīnumu! Žēl, ka šāda grāmata nebija uzrakstīta agrāk!”


Grāmatu ir izdevis itāļu valodas kultūras centrs L’ITALII ar Itālijas vēstniecības Rīgā atbalstu. Papildus autores pieredzei grāmatu bagātina trāpīgas un itāliskas Zanes Homkas ilustrācijas, kā arī Baibas Lingas-Bērziņas asprātīgais dizains. 


Grāmatu var iegādāties L’ITALII mājaslapā ŠEIT, kā arī to meklējiet Jāņa Rozes  grāmatnīcā.

Cena 22 EUR (ar bezmaksas piegādi visā Latvijā).


Kāpēc tieši Itālija? Kādam tā ir saulainu garšu buķete, kas ļauj doties pārsteidzošos kulinārijas piedzīvojumos. Citam, tā ir bijusi nejauša satikšanās, kas pārvērtusies par mīlestību mūža garumā. Vēl kādam tā ir kā uzmundrinoša sarkanvīna glāze, kas vienmēr liek pasmaidīt un uzlabo garastāvokli pat visdrūmākajās dienās. Jebkurā gadījumā Itālija ir daudzveidīga, pārsteidzoša un nenoliedzami valdzinoša!

Lai kāda būtu bijusi Tava iepazīšanās ar Itāliju, tā noteikti ir Tevi iedvesmojusi iepazīt un izzināt Itāliju pēc iespējas labāk. Ne velti esam izdevuši šo grāmatu un piedāvājam to izlasīt arī Tev!
Grāmatas tapšanā tika domāts gan par to, lai būtu aizraujoši to lasīt, gan arī, lai būtu patīkami uz to skatīties, to šķirstīt un vienkārši turēt rokās! Ne velti tika izvēlēts šis neparastais formāts - ērtai turēšanai, vieglai atvēršanai un baudāmai šķirstīšanai. Grāmatai ir taustei patīkamāki apaļoti stūrīši, kā arī ļoti mūsdienīgs un funkcionāls iesējums. Grāmatai ir elastīgi vāki, kas ļauj nodoties vizuālai rotaļai - ātri pāršķirot lapas, vērot koši sarkanā tomāta kustību, kā arī atvērta muguriņa, kas ļauj redzēt grāmatas uzbūvi, turklāt zaļie šuvuma diegi ir košs akcents, kas kopā ar sarkanajiem vākiem un baltajām lapām atveido Itālijas karoga krāsas unikālā un neparastā izpildījumā! Grāmatas teksti ir veidoti pierakstu klades stilā, tāpēc tika izvēlēts viegli lasāms un brīvs burtveidolu ansamblis - dejojošs, savstarpēji kontrastējošs un ļoti personisks. Izvēlētais dizains lieliski atspoguļo šīs grāmatas būtību, kurā kopā savijas tradīcijas, atklājumi, stāsti un fantāzijas!