Create Italy - Arte.Moda.Design.


Itāļu valoda nav tikai kulinārijas, mūzikas un žestu valoda, jo tajā runā arī māksla visās savās izpausmēs. Un, lai Itālijas mākslu pa īstam atklātu un izzinātu, tā ir pašam jārada!

ARTE.

L'ITALII piedāvā praktisko itāļu mākslas kursu, kurā ikviens dalībnieks varēs piedalīties mākslas radīšanas procesā - gleznot Siksta kapellu, kā to darīja Mikelandželo, mēģināt izveidot savu versiju Da Vinči Monai Lizai, jaukt krāsas pēc Džoto receptes, no ziepju gabala grebt skulptūras un daudz ko citu, izmantojot tradicionālas un ne tik tradicionālas metodes!


MODA.

Šajā sezonā iepazīsimies gan ar itāļu modes pamatlicējiem, kā arī ar dažiem mūsdienu aktuālajiem dizaineriem. Ieskatīsimies Itālijas modes skates pirmsākumos, apspriedīsim Fontana māsu (Sorelle Fontana) spēku itāļu tradīcijās un ievērojamo Itālijas modes dāmu Simonettu, kā arī atklāsim krāšņo itāļu apavu modes vēsturē! Mēs ne tikai runāsim par modes vēsturi, bet arī to radīsim - modes darbnīcās būs iespēja izgatavot kādu valkājamu aksesuāru!


Nodarbības  ir paredzētas visiem interesentiem bez priekšzināšanām mākslā/modē/dizainā un notiek latviešu valodā. Nodarbība ilgst 90 min - apskats par autoru un praktiska radoša darbošanās!

_______________________________________________________________________________________________


ARTE  - GIUSEPPE ARCIMBOLDO


Vai esi dzirdējis par Arcimboldo? Tas nav tikai neparasts itāļu valodas vārds, bet gan itāļu mākslinieks, kas dzimis 1527.gadā Milānā.
Viņa slavenākie darbi ir no augļiem, dārzeņiem un ziediem veidotas cilvēku galvas. Apskati dažus viņa darbus - tajos visos galvas ir veidotas no augļiem, dārzeņiem, puķēm, virtuves piederumiem un pat jūras iemītniekiem! Mūsdienu mākslas pazinēji joprojām diskutē, vai Arcimboldo veidojis šādus darbus sava prieka pēc, vai arī patiesībā bijis traks!


Info+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots.

_______________________________________________________________________________________________


 ARTE  - AMADEO MODIGLIANI
Amadeo Modiljāni, dzimtajā Itālijā dēvēts arī par Modì, bija pagājušā gadsmita sākuma gleznotājs. Lai gan viņa īsās dzīves laikā (1884-1920) Modiljāni neguva ievērojamus panākumus, viņa gleznotie portreti vēlāk tika ļoti novērtēti un ir guvuši ievērību, pateicoties tajos atveidotajām savdabiski pagarinātajām sejām un figūrām. Īpaši ievērojami ir Modiljāni sieviešu portreti, kuri tiek uzskatīti par mākslinieciski izciliem sievietes dvēseles un iekšējā skaistuma atveidojumiem.

Kas atrodams Modlijāni portretos? Garš un tievs kakls, melnas, mandeles formas acis, garš deguns, šauras lūpas, ovāla galva, ass zods... Iedvesmojies no Modiljāni - izveido savu portretu, iekļaujot tajā Modlijāni darbu elementus!

Info+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots.


_______________________________________________________________________________________________


ARTE: MICHELANGELO BUONARROTI


Vai vēlaties kaut vienu pēcpusdienu justies kā diženais florencietis Mikelandželo Buonaroti? Itāļu renesanses dižgari bija ļoti daudzpusīgi. Mikelandžel gleznoja, zīmēja, radīja skulptūras un dzejoļus. Viņa meistardarbus dodamies aplūkot gan uz Florenci, gan Romu. Siksta kapelas gleznojumu košums un varenais Dāvids liek dziedāt dvēselei un ļauj noticēt cilvēka spēkiem. Varbūt varam kopīgi pamēģināt "kalt sulptūru"? Šoreiz gan marmora vietā izmantosim ziepju gabalu un kaltu aizstās īpaši griezējinstrumenti...

Info+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots.

_______________________________________________________________________________________________MODA:   GIOVANNI BATTISTA GIORGINI. Smalka fotorāmīša dekorēšanas darbnīca.


Tradicionāli par itāļu modes dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1951.gada 12.februāris, kad Džovanni Battista Džordžini (Giovanni Battista Giorgini) savā rezidencē Florencē organizēja pirmo modes skati, kurā tika izrādīti tikai itāļu meistaru darinātie apģērbi un kura tika īpaši adresēta ārzemju interesentiem. Piedalīties skatē bija uzaicināti tā laika izcilākie Romas, Milānas un Florences modes nami (šobrīd slavenie itāļu modes zīmoli tolaik vēl nebija dzimuši vai arī nebija vēl ieguvuši plašāku atzinību), un Džordžini izvēlējās tieši šo brīdi modes skates organizēšanai, lai piesaistītu tai starptautisku uzmanību.  Florencē izrādītie apģērbi bija kaut kas pilnīgi jauns un neredzēts, un nemaz nelīdzinājās Parīzes noteiktajām tendencēm (pārāk īsajā laikā starp Parīzes un Florences modes skatēm, itāļu meistariem nebija laika pielāgoties), taču Džordžini, kurš labi pazina amerikāņu tirgus prasības, bija pārliecināts, ka itāļu piedāvājums spēs apmierināt pircēju vēlmes. Un viņam bija taisnība - ietekmīgais ASV žurnāls “Time” neilgi pēc Florences modes skates paziņoja, ka Parīzei ir uzradies nopietns konkurents!

Atnāc ielikt vēsturi glamūra rāmītī. Modi nevar ierāmēt, taču mūsu iespaidus par to gan!


 
Info+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots._______________________________________________________________________________________________


MODA:  MOSCHINO ziedlapiņu kurpju klipši.
Iedvesmojoties no Moschino pēdējās modes skates - pavasaris 2018, gatavosim ziedu klipšus, lai atsvaidzinātu un padarītu košākas savas ikdienas vai izejamās kurpesInfo+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots.


_______________________________________________________________________________________________

MODA:  Skaista rota tavai eglei


Ietērp savu Ziemassvētku eglīti greznā tērpā vai pagatavo maigu, gaisīgu dāvanu saviem mīļajiem svētkos!

Info+ & Pieteikšanās - info@litalii.lv
Nodarbības cena - 7 EUR / vietu skaits ierobežots.
_______________________________________________________________________________________________


Pārējo nodarbību tēmas/datumi tiks izziņoti semestra laikā. Sekojiet līdzi informācijai!


_______________________________________________________________________________________________
Piedāvājam arī sekojošas modes/dizaina meistarklases (pēc pieprasījuma):

***

ELSA SCHIAPARELLI. Sirreālais cirks. Piespraudes veidošanas meistarklase. 
  

SALVATORE FERRAGAMO. Kurpes stāsts. Kurpes interpretācijas meistarklase.Itālijas KARNEVĀLA mode. Maskas gatavošanas meistarklase.EMILIO PUCCI. Krāsa. Kustība. Stils. Mozaīkas meistarklase.  Soma. MADE IN ITALY. Somas interpretācijas meistarklase.

 


ROBERTO CAPUCCI. Augstā mode. Galvas rotas gatavošanas meistarklase.GIO PONTI. Itālijas dizaina ikonas un pirmā dizaina viesnīca. Radošā darbnīca "Sapņu dizaina viesnīcas projekts".
PIERO FORNASETTI un LINA CAVALIERI dizaina mīlas stāsts. Radošā darbnīca "Trauku apgleznošanas studija Atelier Fornasetti"POP dizains un mēbeles bez kauliem. Radoša darbnīca "Piepūšam krēslu!"
SPACE AGE jeb kosmosa ēra dizainā. Radošā darbnīca "Kosmiska dzīve uz planētas Zeme"


Postmodernisms un MEMPHIS dizaina kustība. Radoša darbnīca "Zebras dizainā jeb kāpēc krēslam vajag kājas?"BRUNO MUNARI. No joka līdz dizainam. Radošā darbnīca "Macchine inutili"


Par pasniedzējiem:


LIENE JAKUBOVA (mode)


Mana mīlestība pret Itāliju radās vairākus gadus atpakaļ, kad nolēmu mācīties itāliešu valodu kursos Rīgā. Paralēli studēju Latvijas Kultūras akadēmijā kultūras teoriju. Pirms pēdējā kursa nolēmu doties uz itāliešu valodas vasaras kursiem Florencē. Šī pilsēta mani apbūra ar savu bagātīgo mākslas un kultūras vēsturi, un es sapratu, ka vēlos tur uzturēties ilgāku laiku. Pēc akadēmijas beigšanas iestājos modes un dizaina augstskolā Accademia Italiana Florencē un tur studēju modes dizainu 3 gadus. Ikdienā nodarbojos ar zīmēšanu un veidošanu. Mode ir mana aizraušanās. Modes vēsture ir mana vājība. Tāpēc ar to vēlos dalīties. Šoreiz stāsts būs par Itālijas modi.JEĻENA SOLOVJOVA (dizains)


Esmu dizaina domātāja un publiciste, kura studējusi produktu dizainu Rīgas Tehniskajā universitātē un Milānas Politehniskajā universitātē, Itālijā. Mana lielākā aizraušanās ir dizains, un "Made in Italy" zīmols ir neatņemama un mani ārkārtīgi saistoša dizaina pasaules sastāvdaļa.ANDA LAUKEVICA (māksla)


Itālija ir zeme, kur pirmoreiz devos ārzemju ceļojumā. Tas bija notikums! Venēcija, Roma, Neapole un Kapri sala. Jaunas krāsas un brīnišķīga noskaņa. No tā laika mana sirds pieder Itālijai. Esmu mācījusies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā, esmu arī Amatniecības kameras meistare. Ikdienā strādāju interešu izglītībā ar dažāda vecuma interesentiem. Mācos itāļu valodu. Šajās nodarbībās, radoši darbojoties, iepazīsim Itālijas māksliniekus un viņu pienesumu.