Mūzika

„Itāļu valoda caur mūziku”- ikvienam interesentam bez valodas priekšzināšanām ir iespēja iepazīt itāļu valodas pamatus.Skaties prezentāciju ŠEIT.
***

“Vai viņi runā vai dzied?” - tā nereti tiek jautāts, dzirdot itāļus sarunājamies. Tik tiešām, nezinātājam no malas itāļu valoda izklausās ļoti melodiska, un šķiet, ka sakāmais patiesībā tiek izdziedāts.

Tā gandrīz ir taisnība - itāļu valodā uzsvari nav stingri fiksēti un dažādos vārdos tie ir mainīgi,  tāpēc valodas izruna izklausās īpaši ritmiska un skanīga. Turklāt itāļu valoda jau gadsimtiem ilgi  tiek saistīta ar mūziku arī cita iemesla dēļ - mūsdienās tik labi pazīstamie mūzikas termini kā  “piano”, “forte”, “allegro” un daudzi citi nāk tieši no itāļu valodas, jo Renesanses un Baroka  laikmentā itāļi bija ne tikai galvenie mūzikas radītāji, bet arī tās terminoloģijas izveidotāji.

(Materiālu sagatavoja Liene Veitnere) ***


“Mūzika runā itāliski” ir īss video, kas uzņemts Ņujorkas ielās. Tas ne tikai pauž, cik patīkama un lietderīga ir itāļu valodas un kultūras apguve, šis video apliecina nepārraujamo saikni, kas saista itāļu valodu un mūziku. Video izveidoja “I-Italy” tīkls Ņujorkā pēc Ārlietu un Startautiskās sadarbības Ministrijas Ārzemju itāļu un migrācijas politiku ģenerālpārvaldes iniciatīvas sadarbībā ar Emigrantu ģimeņu nacionālo Asociāciju (ANFE).

Noskaties video ŠEIT.

"La musica parla italiano" è un breve filmato, girato per le strade di New York, che, oltre a comunicare il piacere e l'importanza di conoscere l'italiano e la cultura di questo Paese, testimonia l'inscindibile legame tra la nostra lingua e la musica. Video è stato prodotto su iniziativa della Direzione Generale degli Italiani all'Estero e le Politiche Migratorie del Ministero degli Affarie Esteri e della Cooperazione Internazionale in collaborazione con l'ANFE (Associazione Nazionale Famiglie Emigranti) e realizzato dal "I-Italy" network di New York.