16 oktobris, 2019

XIX Itāļu valodas nedēļa pasaulē

Itāļu valodas nedēļas vēsture ir īsa, bet bagātīga!

Pirmo reizi Itāļu valodas nedēļa pasaulē tika atzīmēta 2001.gadā pēc Frančesko Sabatīni (Francesco Sabatini), tolaik Kruskas Akadēmijas (Academia della Crusca) prezidenta, iniciatīvas. Ideja radusies ar mērķi popularizēt itāļu valodas apguvi pasaulē, parādot, cik liela nozīme valodas zināšanām ir kultūras izpratnē un saglabāšanā.

Jau no pirmsākumiem šis pasākums tiek atzīmēts oktobra 3.nedēļā un kā vienojošais elements ik gadu tiek izvēlēta viena tēma, ka saistīta ar kādu itāļu valodas aspektu. 2001.gada tēma bija “La lingua italiana nel tempo, da dove viene e dove va” un visā pasaulē to atzīmēja tikai 96 Itāļu valodas un kultūras institūtos. Ar katru gadu interesentu un dalībnieku pulks tikai aug, parādot, cik nozīmīga ir šāda iniciatīva un cik iemīļota visā pasaulē ir ne tikai itāļu kultūra, bet arī tās valoda.

Šogad Itāļu valodas nedēļa (no 21. līdz 27. oktobrim) tiek atzīmēta jau 19. reizi, tās ietvaros izzināsim itāļu valodas īpašo saikni ar skatuves pasauli.

Pasākumu rīko Itālijas vēstniecība Latvijā Italy in Latvia sadarbībā ar dažādām ar itāļu valodu un kultūru saistītām organizācijām.

Pasākumu programmu var apskatīt ŠEIT: